Ürünlerimiz
Hakkında Sorular

Logipo ürünlerini kullanan müşterilerimizden gelen sorulardan derlediğimiz FAQ sayfasında genel olarak tüm sorularınızın cevaplarını bulabileceksiniz.
Logipo kaç farklı çözüm sunuyor? Bu çözümleri bir arada kullanmak mümkün mü?

TMS Forwarder (nakliye), TMS Logistics (lojistik) ve TMS Antrepo (depolama) olmak üzere üç ana segmentte ürünlerimiz mevcut. Tüm bu ürünleri ayrı ayrı alabildiğiniz gibi, tek bir paket şeklinde de kullanabilmeniz mümkündür.

Sistem üzerinden dijital olarak dosyalarımı saklamam mümkün mü? Dijital arşivleme yapısı mevcut mu?

İlgili operasyonlarınıza ait özellikli bütün dosyalarınızı sistemde saklama imkanınız olacaktır. Fiziki dosya tutmanıza ve çıktı kağıt maliyetleri ile karşılamanıza gerek kalmayacak.

E fatura mükellefiyim sistem üzerinden e fatura, e arşiv, e defter, e ihracat gönderimlerini yapabilecek miyim?

Çözüm ortağımız EDM ile yapmış olduğumuz entegrasyon ile beraber sistem üzerinden e fatura, e-arşiv, e-defter ve e-ihracat gönderimlerinizi yapabilirsiniz.

Sistemde teklif formatı üzerinden müşterilerimize teklif gönderme imkanımız olacak mı?

Teklif formatlarını istediğiniz gibi düzenleyip müşterilerinize iletiyor olacaksınız. Ayrıca teklif dönüş durumlarına göre de raporlarınızı alıyor olacaksınız.

Müşteri bazlı farklı dövizler ve fiyatlar ile çalışabilir miyim?

Müşteri bazı merkez bankasının belirlemiş olduğu bütün kurlar ile çalışma imkanınız mevcut. Efektif alış / efektif satış/ alış ve satış fiyatlarını müşteri bazlı seçme imkanınız olacaktır.

https://logipo.com/wp-content/uploads/2017/09/portfolio-gallery-07-1280x1280.jpg
https://logipo.com/wp-content/uploads/2017/10/portfolio-post-05-1280x1280.jpg

Operasyonel
Odaklı Sorular

Logipo ürünleri günlük karayolu / havayolu / denizyolu / demiryolu operasyonlarınızda aktif olarak 7/24 sizin yanınızda. Bu süreçler hakkında öğrenmek istediğiniz konular ile ilgili sorular aşağıdaki gibidir.
Deniz forwarder firmasıyım sisteminizin INTRA kullanan Armatörler ile herhangi bir entegrasyonu mevcut mu?

Intra entegrasyonumuz mevcuttur, intra üzerinden konşimento bilgileriniz ile bilgileri armatörler ile paylaşabilirsiniz.

Karayolu operasyonlarında çıkış ve varış ihbarlarını yükün durumuna göre otomatik gönderebilecek miyim?

Karayolu operasyonlarında ilgili yükün ya da aracın durumlarına göre sistem üzerinde tanımlanacak olan zamanlanmış göreve istinaden manuel müdahale yapmadan otomatik olarak ihbarlarınızı müşterilerinize ulaştırır olacaksınız.

Hava forwarder firmasıyım, sistem üzerinden eawb gönderimi mevcut mu?

Çözüm ortağımız Champ ile entegreyiz, sistem üzerinden eawb traxon gönderimi mevcut. Eawb gönderimleri yapan firmalar kağıt awb kesen firmalara göre çok daha uygun fiyatlara konşimento operasyonlarını yapabilmekteler.

Sistem üzerinden FCR, CMR (kara), Ordino, Bill of Lading (deniz), Air Waybill (hava) gibi evrakların basılma imkanı var mı? Ayrıca aynı evrakları toplu da basabiliyor musunuz?

Sistem üzerinden kağıt matbu üzerine FCR,CMR (kara), Ordino, Bill of Lading (deniz), Air Waybill (hava) basabilirsiniz, ayrıca A4 kağıt üzerinden de taslak FCR,CMR (kara), Ordino, Bill of Lading (deniz), Air Waybill (hava) oluşturma imkanınız olacak  hatta bu taslağı müşterinize pdf formatında mail yoluyla müşterilerinize iletiyor olacaksınız. Ayrıca toplu olarak da istediğiniz evrakları basabiliyor olacaksınız.

Parsiyel yüklemeler için kullanabileceğimiz dispozisyon planlama modülü mevcut mu?

Deniz ve kara operasyonlarınızda parsiyel yüklemelerini optimal verimlilikle yüklemelerini planlayabileceğiniz dispozisyon modülümüz mevcuttur. Bu modül sayesinde optimal seviyede yük ile minimum maliyet ve maksimum kar ile operasyonlarınızı yönetebilirsiniz.

Muhasebe & Finans
Kaynaklı Sorular

Süreçlerin en önemli noktalarından biri de muhasebe aşamalarıdır. Bu konuda aklınıza takılan sorulardan bazılarını derledik.
Cari firmalar çok şirketli ve birden çok dövizli çalışma yapısına sahip mi?

Cari firmalarınızı çok şirketli birden fazla döviz ile çalıştırma imkanınız mevcut.

Cari firmalar ile şube ve bölüm yapısında çalışma imkanı var mı?

Cari firmalar ile birden fazla şube bölüm ile çalışabilirsiniz.

Merkez Bankası ile günlük kur entegrasyonu mevcut mu ayrıca farklı bankalar ile de bu entegrasyonu yapma imkanım olur mu?

Merkez Bankası ile günlük kur entegrasyonu mevcut, farklı bankalar ile de çalışıyorsanız, o bankalar ile de entegrasyon altyapımız mevcuttur.

Cari firmaları tek cari üzerinden alacak ve borçlu hesap kodu tanımlayarak yönetebilir miyiz?

Carileriniz için ayrı ayrı  alacaklı ve borçlu hesap kodları tanımlamadan sadece tek bir cari üzerinden o cariye ait alacak ve borçlu hesap kodları tanımlayabilirsiniz.

Faturalaşmadığım firmaların da bilgilerini potansiyel müşteri olarak tutma imkanım var mı?

Adres kartları üzerinden yeni adres kartı olarak potansiyel müşterilerinizin kayıtlarını tutabilirsiniz, faturalaşma noktasına geldiğinde potansiyel müşterinizi aktif müşteriye dönüştürtürmüş olursunuz.

https://logipo.com/wp-content/uploads/2017/10/portfolio-post-06-1280x1280.jpg

İletişime geç

Çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak, uzman yazılım geliştirme ve danışman kadromuz ile görüşmek için lütfen bizimle iletişime geçin. Çözüm ortağınız olarak süreçlerinizi iyileştirmek için sizleri bekliyoruz.
Adres
Kozyatağı Mahallesi Gülbahar sokak PS Plaza No.17/6
Kadıköy / İstanbul
Telefon
+90 216 380 45 45
Email
info@tlesoftware.com